صفحه اصلی  |  چرا تبلیغات در گلستان118  |  تعرفه درج آگهی  |  ثبت اطلاعات شغلی شما  |  دایرکتوری مشاغل  |  پیوندها  |  تماس با ما                     ۱۴۰۰ پنج شنبه ۲ ارديبهشت
  دکتر عبدالقيوم ابراهيمي

تاریخ انتشار : 3 آذر 1390
تعداد بازدید : 3606 مرتبه
 
از پيشکسوتان گياهپزشکي ايران و موسس و بنيان گذار دانشگاه آزاد اسلامي
نمایش اندازه واقعی

دکتر عبدالقيوم ابراهيمي در1313خورشيدي در محله سرچشمه استراباد متولد شد. و تحصيلات خود را در دبيرستان عنصري و دبيرستان ايرانشهر گذراند.ابراهيمي پس از آن به تبريز رفت و تا مقطع فوق ليسانس رشته زراعت ادامه ي تحصيل داد.وي پس از مدتي راهي پاريس شد و تا مقطع دکترا به تحصيل و پژوهش پرداخت. وي در سال 1367 دانشگاه آزاد اسلامي را بنيان گذارد.

وي در سال 66 ، با کمک خيرين و نيکوکاران گرگاني و مسئولين وقت استارت فعاليت دانشگاه آزاد گرگان را در دو اتاق کوچک در ساختمان ميرصادقي واقع در فلکه مازندران با پذيرش 60 دانشجو زد و در اين بين با پيگيري و تلاش بسيار ، در گذر زمان ساختمان هاي اداري و آموزشي و رفاهي و ... دانشگاه را در خرگوش تپه ساخت.

دکتر ابراهيمي در سال هايي که دانشگاه آزاد گرگان بسان نهالي نوپا مي مانست با وجود مدارج علمي از هيچ تلاشي براي بالندگي دانشگاه فروگذار نبود و در اين بين گاه در غروب هاي پنجشنبه او را ميتوانستي در امام زاده عبدالله بلندگويي در دست مشغول جمع آوري کمک از همشهريان براي تکميل دانشگاه ببيني و گاه نيز مشغول حمل آجر و مصالح به دانشگاه با پژوي شخصي خود.

يکي از فارغ التحصيلان دانشگاه از روز اول تحصيلي اش مي گويد که فردي را در حال رسيدگي به گل هاي محوطه دانشگاه ديده ، ليکن همان فرد را روز بعد در جلسه توجيهي دانشجويان جديد الورود با کت و شلواري در رديف اول ديده و اين سئوال برايش پيش مي آيد که " باغبان دانشگاه را به اينجا چه کار ؟ " و در اين بين با پشت تريبون رفتن دکتر در لحظاتي بعد در مي يابد که او دکتر ابراهيمي نامدار رئيس دانشگاه بوده است.

آري ، دکتر خود را وقف دانشگاه آزاد گرگان و علم آموزي فرزندان گرگان و ايران کرد و دانشگاهي که با تلاش هاي او و چهره هايي هجون زنده ياد رضاياني ها و ... نيات خيرخواهانه نيکوکاران شهر همچون ريحاني ها و ... بنا شد امروز علاوه بر تحويل هزاران تحصيلکرده به جامعه ، 8 هزار دانشجوي در حال تحصيل را در مقاطع کارداني تا دکترا دارد و اينها محصول تلاش دکتر ابراهيمي و همراهانش بود که بي هيچ ادعايي عشق به سرزمين مادري شان گرگان در کلام و رفتارشان موج ميزد و مي زند.

 
 
 
تلفن های ضروری

194
141
121
117
115
125
134
139
32628605
امداد شبکه گاز
اطلاعات راه ها
شبکه برق
خرابی تلفن
فوریتهای اورژانس
آتشنشانی
هواشناسی
اطلاعات راه آهن
اطلاعات پرواز
 

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به کانون آگهی تبلیغات اندیشه پویا می باشد. کلیه فعالیت های این وب سایت برابر قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.