صفحه اصلی  |  چرا تبلیغات در گلستان118  |  تعرفه درج آگهی  |  ثبت اطلاعات شغلی شما  |  دایرکتوری مشاغل  |  پیوندها  |  تماس با ما                     ۱۳۹۷ دوشنبه ۳۱ ارديبهشت
  انجام عمل قلب باز بدون توقف حرکت قلب در يک بيمارستان گلستان

تاریخ انتشار : 27 بهمن 1394
تعداد بازدید : 533 مرتبه
 
يک فوق تخصص قلب و عروق از انجام عمل قلب باز، بدون توقف حرکت قلب در يکي از بيمارستان هاي شهرستان گرگان خبر داد و گفت: اين عمل براي اولين بار بر روي قلب يک بيمار 40 ساله با موفقيت انجام شد
نمایش اندازه واقعی

به گزارش ايرنا دکتر سعيد سالکي روز دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اين نوع جراحي که عمل آف پمپ (OFF POMP) نام دارد يک بار در سال 1382 در بيمارستان اميرالمومنين (ع) شهرستان کردکوي نيز انجام شد، اما بنا به دلايلي تکرار اين گونه جراحي ها در آن بيمارستان متوقف شد.


وي اضافه کرد: اين تکنيک جراحي در شهريور ماه سال جاري در بيمارستان فوق تخصصي قلب شفا گرگان بر روي يک بيمار انجام و از آن زمان تاکنون 30 بيمار تحت اين نوع جراحي قلب قرار گرفته اند که تمام اين عمل ها با موفقيت به پايان رسيده است.


سالکي در خصوص مزيت اين نوع عمل در مقايسه با جراحي معمولي قلب با استفاده از دستگاه و متوقف کردن حرکت قلب، گفت: استفاده از دستگاه ممکن است اختلالات خوني، آسيب به کبد و کليه ها، کبودي انگشتان دست و پا و برخي آسيب هاي ديگر را براي بيمار به همراه داشته باشد که در نوع جديد اين مشکلات به حداقل مي رسد.


اين فوق تخصص قلب يادآور شد: ميزان هوشياري بيمار عمل شده در شيوه جديد نيز بهتر از بيماراني است که به شيوه قبلي جراحي مي شوند.
وي ادامه داد: در تکنيک جديد در حالي که قلب و ريه به حرکت خود ادامه مي‎ دهد بيمار مورد عمل جراحي قلب قرار مي‎گيرد و طبق بررسي ها عوارض جانبي و مرگ و مير در آن کمتر است.

                                       


سالکي ادامه داد: بيماري قلبي و عروقي کرونر شايع ‎ترين نوع بيماري قلبي در بسياري از نقاط دنيا و از جمله استان گلستان است که در بين مردان شيوع بيشتري دارد و بررسي هاي اوليه نشان مي دهد که استرس‎ هاي محيطي از جمله علل بروز اين نوع بيماري محسوب مي ‎شود.


بيمارستان فوق تخصصي قلب شفا گلستان خرداد ماه سال جاري پس از 38 ماه عمليات اجرايي به بهره برداري رسيد.
اين مرکز فوق تخصصي درماني در مساحت 6 هزار مترمربع با 56 تخت و بخش هاي مختلف بستري و اورژانس با هدف سرويس دهي به عموم مردم گلستان در گرگان راه اندازي شده است.

منبع : خبرگزاري ايرنا

به کانال تلگرام گلستان118 بپيونديد: http://telegram.me/golestan118

 
 
 
تلفن های ضروری

194
141
121
117
115
125
134
139
32628605
امداد شبکه گاز
اطلاعات راه ها
شبکه برق
خرابی تلفن
فوریتهای اورژانس
آتشنشانی
هواشناسی
اطلاعات راه آهن
اطلاعات پرواز
 

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به کانون آگهی تبلیغات اندیشه پویا می باشد. کلیه فعالیت های این وب سایت برابر قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.