صفحه اصلی  |  چرا تبلیغات در گلستان118  |  تعرفه درج آگهی  |  ثبت اطلاعات شغلی شما  |  دایرکتوری مشاغل  |  پیوندها  |  تماس با ما                     ۱۴۰۰ دوشنبه ۳۰ فروردين
  سيد رضا سيدين پدر ورزش گرگان

تاریخ انتشار : 29 دی 1393
تعداد بازدید : 2893 مرتبه
 
پدر ورزش گرگان
نمایش اندازه واقعی

سيد رضا سيدين در سال 1298 در محله ميخچه گران به دنيا آمد. پدرش سيد اسماعيل، کاسب عمده بازار قيصريه گرگان در نزديکي محله ميرکريم و مادرش بي بي هاجر قاسمي فرزند يکي از تجار تيمچه بازار بود.

سيد رضا 8 ماهه بود که پدرش به رحمت خدا رفت.

او در سن 10 سالگي به مدرسه رفت و تحصيلات ابتدايي را در مدرسه ايرانشهر واقع در سبزه ميدان ( خيابان پنجم آذر) سپري کرد. سيدين در رشته دووميداني و انواع پرش، ورزشکاري شاخص و قهرمان بود و به همين دليل از تيمسار صفاري، رئيس وقت املاک گرگان، گلدان نقره اي جايزه گرفت.

در سال 1320 مسوولين گرگان تشخيص دادند که سيدين در رشته تربيت بدني و براي معلمي ورزش، استعداد و آمادگي دارد. از همين رو، وي به دانش سراي تربيت بدني تهران اعزام شد و در سال 1322 با دريافت ابلاغ رسمي" معلم ورزش" از آقاي صدري، رئيس تربيت بدني ايران، به گرگان بازگشت.

وي پس از ورود به گرگان و اشتغال به شغل معلمي، به اقدامات پايه اي و اساسي براي توسعه ورزش گرگان دست زد.

از جمله اقدامات، افتتاح نخستين باشگاه ورزشي مدرن گرگان در محله شير کش در سال 1322 و افتتاح اولين زمين بسکتبال گرگان به رغم مخالفت ها بود.

سيدين در سال 1330 هم زمان با معلمي، رئيس تربيت بدني گرگان شد . از جمله اقدامات وي در اين مسئوليت، باز پس گيري زمين استاديوم ورزشي گرگان از املاک و متصرفين و همچنين توسعه و محصور نمودن آن بود.

وي علاوه بر اين زمين ورزشي، آموزش و پرورش واقع در سبزه ميدان آن زمان و سالن تختي را از متصرفين و متجاوزين گرفت و به آموزش و پرورش بازگرداند که در پي آن، دبيرستان هاي واثقي و سالن ورزشي تختي در آن ساخته شد.

سيدين در سال 1337 نخستين استخر شناي گرگان را با هزينه شخصي خود تاسيس کرد.

وي براي نخستين بار تيم هاي ورزشي را در گرگان پايه گذاي کرد و به پرورش ورزشکاران و قهرمانان نمونه و ارزشمندي همچون رمضان احمدي، زينتي، نصرت رضاياني، خد و امامقلي حبيبي اهتمام .ورزيد.

همسر سيدين، بانو صديقه قاسمي نقش به سزايي در اقدامات و موفقيت هاي پدر ورزش گرگان داشته و ثمره ازدواج آن ها 6 فرزند است.
سيدين در سال 1357 پس از 36 سال خدمت صادقانه از خدمات دولتي بازنشسته شد، اما همچنان با موسسات خصوصي ورزشي رابطه دارد و جامعه ورزشي گرگان از تجارب ارزنده وي بهره مي برند.

 
 
 
تلفن های ضروری

194
141
121
117
115
125
134
139
32628605
امداد شبکه گاز
اطلاعات راه ها
شبکه برق
خرابی تلفن
فوریتهای اورژانس
آتشنشانی
هواشناسی
اطلاعات راه آهن
اطلاعات پرواز
 

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به کانون آگهی تبلیغات اندیشه پویا می باشد. کلیه فعالیت های این وب سایت برابر قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.