صفحه اصلی  |  چرا تبلیغات در گلستان118  |  تعرفه درج آگهی  |  ثبت اطلاعات شغلی شما  |  دایرکتوری مشاغل  |  پیوندها  |  تماس با ما                     ۱۴۰۰ پنج شنبه ۲ ارديبهشت
  زنده ياد محمدحسن صادقيان

تاریخ انتشار : 5 بهمن 1393
تعداد بازدید : 2665 مرتبه
 
شهردار گرگان در سال هاي 1355 تا 1357
نمایش اندازه واقعی

زنده ياد محمد حسن صادقيان، در سال 1311 در شهر شاهرود  استان سمنان متولد شد. وي تحصيلات ابتدايي و متوسطه را در شاهرود و دو سال دوره ي دانش سراي مقدماتي را در گرگان سپري کرد و سپس به استخدام آموزش و پرورش درآمد.
صادقيان از سال 1345 تا 1348 شهردار شاهرود بود و پس از آن به ادامه تحصيل پرداخت و ليسانس حقوق و معارف اسلامي را با کسب رتبه اول از دانشگاه تهران گرفت. او به رغم اخذ بورس تحصيلي از دانشگاه هاي سوربن و هاروارد، با توجه به علاقه اي که به  همسر و فرزندانش داشت، از ادامه تحصيل در خارج از کشور منصرف شد.

صادقيان پس از آن به شاهرود بازگشت و به تدريس ادبيات در دبيرستان هاي اين شهر پرداخت. او پس از آن که چهار ماه شهردار قائم شهر بود، از سوي انجمن وقت شهر گرگان به عنوان شهردار گرگان برگزيده شد و تا مهر ماه 1357 در اين سمت بود.
مرحوم صاقيان  در دوران مديريت  در شهرداري گرگان به گواه همه شهروندان، مديري سالم، صادق، پرکار، جدي و پيگير بود و به همين سبب پيش از انقلاب به عنوان يکي از 20 شهردار نمونه و منتخب گشور به سفر امريکا اعزام  گرديد.

زنده ياد صادقيان در زمينه ساماندهي بازارها و معابر شهر به ويژه بازارچه نعلبندان بسيار ساعي بود و اجازه تعدي به حقوق شهروندان را به احدي نمي داد. او در هنگامي که که نظارت و کنترل نرخ ها ر عهده شهرداري ها قرار داشت، در اين زمينه بسيار جدي و پيگير بود و اجازه نمي داد تا قبل از تامين مواد غذايي شهر و منطقه، مواد غذايي نظير مرغ، تخم مرغ و ... از شهر خارج شود.

وي پس از پيروزي انقلاب اسلامي به عنوان فرماندار شاهرود انتخاب شد و در همين سمت در سال 1360 به افتخار بازنشستگي نايا آمد. صادقيان سرانجام در شب اول دي ماه سال 1376 در سن 64 سالگي و بر اثر بيماري جان به جان آفرين تسليم کرد و در سايه رحمت حق آرام گرفت.
بانو فاطمه اماني همسر زنده ياد صادقيان همواره يار و ياور وي بود و اززندگي وي با مرحوم صادقيان، چهار فرزند ( دو دختر و دو پسر) به يادگار مانده است.

 
 
 
تلفن های ضروری

194
141
121
117
115
125
134
139
32628605
امداد شبکه گاز
اطلاعات راه ها
شبکه برق
خرابی تلفن
فوریتهای اورژانس
آتشنشانی
هواشناسی
اطلاعات راه آهن
اطلاعات پرواز
 

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به کانون آگهی تبلیغات اندیشه پویا می باشد. کلیه فعالیت های این وب سایت برابر قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.