صفحه اصلی  |  چرا تبلیغات در گلستان118  |  تعرفه درج آگهی  |  ثبت اطلاعات شغلی شما  |  دایرکتوری مشاغل  |  پیوندها  |  تماس با ما                     ۱۳۹۷ دوشنبه ۳۱ ارديبهشت
  نخستين جراح زن ايراني را بهتر بشناسيد/ بانويي از ديار سر سبز گلستان

تاریخ انتشار : 22 اردیبهشت 1394
تعداد بازدید : 842 مرتبه
 
بانو سکينه پري اولين زن جراح و سرطان شناس ايران که در شهرستان بندرگز به خاک سپرده شده است.
نمایش اندازه واقعی

به گزارش شبکه اطلاع رساني کاسب امين، بانو سکينه پري در سال 1283 شمسي در شهرهمدان چشم به جهان گشود. مادرش ريحانه از ارامنه ايران بود و پدرش نصرالله همداني نام داشت. وي تحصيلاتش در رشته پزشکي را در شوروي سابق به پايان برد و در سال 1312 در سن 31 سالگي در رشته جراحي و سرطان شناسي تخصص گرفت.

                                                  

بانو سکينه پري به مدت پنج سال در بيمارستانهاي شوروي به کار طبابت پرداخت. پدر و مادر دکتر سکينه پري در يک زمان از دنيا رفتند. پس از اين اتفاق وي به دليل علاقه اش به ايران به همراه تنها خواهرش رهسپار ايران شد. بانو سکينه پري در بازگشت به ايران در آزموني براي گرفتن اجازه طبابت شرکت کرد و در سال 1313 شمسي اجازه کار گرفت. آشنايي او به زبان ترکي سبب شد پيشنهاد شرکت شيلات براي کار در شهر" قره سو" را بپذيرد. وي مدت چهارده سال در اين شهر زندگي کرد و در همان جا ازدواج کرد. گفته ميشود پس از چهار سال زندگي مشترک طلاق گرفت و سرانجام بندرگز را براي سکونت انتخاب و به آن شهر نقل مکان کرد.

                                                 

دکتر سکينه پري در بندرگز وگرگان با داير کردن مطب به طبابت پرداخت. کمک وياري به مستمندان وافراد بي بضاعت را هميشه ودرطول عمرش داشت. وي در طول حياتش خدمات ارزنده اي را به هموطنانش ارائه کرد. مزار اين بانوي بزرگوار در شهر بندرگز و در آرامستان اين شهر مي باشد.

                                                    

روحش شاد و ياد و خاطره اش گرامي باد.

منبع : خبرگزاري کاسب امين

 
 
 
تلفن های ضروری

194
141
121
117
115
125
134
139
32628605
امداد شبکه گاز
اطلاعات راه ها
شبکه برق
خرابی تلفن
فوریتهای اورژانس
آتشنشانی
هواشناسی
اطلاعات راه آهن
اطلاعات پرواز
 

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به کانون آگهی تبلیغات اندیشه پویا می باشد. کلیه فعالیت های این وب سایت برابر قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.