صفحه اصلی  |  چرا تبلیغات در گلستان118  |  تعرفه درج آگهی  |  ثبت اطلاعات شغلی شما  |  دایرکتوری مشاغل  |  پیوندها  |  تماس با ما                     ۱۴۰۰ پنج شنبه ۲ ارديبهشت
  دکتر حسين فلسفي

تاریخ انتشار : 17 آبان 1394
تعداد بازدید : 2182 مرتبه
 
دکتر حسين فلسفي چهره ماندگار گرگان زمين

زنده ياد دکتر حسين فلسفي با پيشينه کاري همچون دادستان گرگان، دادستان تهران، نماينده مردم گرگان در دوره بيستم مجلس شوراي ملي، رئيس شعب ديوانعالي کشور و مستشار اين ديوان اگر چه مهر ماه 1394 به ديدار حق شتافت اما او از چهره هاي ماندگار گرگان زمين باقي خواهد ماند.
دکتر حسين فلسفي فرزند ليلا و علي در سال 1298 خورشيدي در گرگان چشم به جهان گشود.
او تحصيلات ابتدايي و سيکل اول دبيرستان را در گرگان به پايان رسانيد و سپس براي ادامه تحصيل عازم تهران شد.
ديپلم دبيرستان را از مدرسه بازرگاني تهران گرفت و با ثبت نام در دانشگاه تهران وارد دانشکده حقوق گرديد، همزمان در اداره ماليه نيز مشغول به کار گشت.
در سال 1323 از دانشکده حقوق دانشگاه تهران فارغ التحصيل گرديد و بلافاصله در قوه قضاييه مشغول به کار شد.
مدتي در دادگستري گرگان شاغل بود و در اواسط دهه 20 خورشيدي مدتي نيز دادستان گرگان شد. سپس مجددا به تهران برگشت و در دادگستري تهران به کار ادامه داد.
او تمام مدارج قضايي را مرحله به مرحله با کوشش و جديت فراوان طي کرد و مشاغل متعددي را در قوه قضاييه به عهده گرفت که از همه آنها سربلند بيرون آمد. به همين خاطر در اوايل دهه 30 خورشيدي به سمت دادستان تهران برگزيده شد.
در اواخر دهه 30 از طرف مردم گرگان به نمايندگي مجلس شوراي ملي انتخاب گشت و با ايراد نطق هاي پرشور در آن مجلس خواستار انجام اصلاحات عميقي در جامعه آن روز ايران گرديد.
آن مجلس اما به واسطه نطق هاي جنجالي او و همفکرانش پس از مدت کوتاهي به انحلال کشيده شد.
دکتر فلسفي سپس به قوه قضاييه برگشت و به رشته اصلي خود که همانا قضاوت بود پرداخت.
در اواسط دهه 40 با موفقيت کنکور دکتراي دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران را پشت سر گذاشت و در سال 1349 به دريافت درجه دکتراي اقتصاد از دانشگاه تهران نايل آمد.
وي با گذراندن سلسله مراتب در قوه قضاييه اواسط دهه 40 وارد ديوانعالي کشور شد و سالها در پست مستشاري و سپس در مقام رياست شعبه 12 ديوانعالي کشور انجام وظيفه نمود.
نهايتا در سال 1358 به وي پيشنهاد بازنشستگي شد و بعد از بيش از 35 سال خدمت صادقانه در قوه قضاييه بازنشسته گرديد.
دکتر فلسفي به گفته نزديکانش انساني خودساخته و سختکوش بود و در طول ساليان درازي که به کار قضا اشتغال داشت از عهده تمام تکاليف و ماموريت هاي محموله سربلند بيرون آمد و در مسند قضاوت همواره سعي بر اجراي عدالت داشت.
وي در محيط خانواده نيز همواره همسري فداکار و پدري مهربان بود و با وجود مشاغل و گرفتاري هاي زياد کاري هرگز از امور خانواده غفلت نورزيد.
همسرش بانو رحميه باقري در طول 68 سال زندگي مشترک همواره پشتوانه محکمي براي ايشان بود و به گفته فرزندان موفقيت هاي کاري دکتر حسين فلسفي به واسطه همين استحکام خانواده و به پشتوانه همسر فداکارش به نتيجه رسيد.

 
 
 
تلفن های ضروری

194
141
121
117
115
125
134
139
32628605
امداد شبکه گاز
اطلاعات راه ها
شبکه برق
خرابی تلفن
فوریتهای اورژانس
آتشنشانی
هواشناسی
اطلاعات راه آهن
اطلاعات پرواز
 

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به کانون آگهی تبلیغات اندیشه پویا می باشد. کلیه فعالیت های این وب سایت برابر قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.