معرفي درياچه مصنوعي گنبد کابوس

تاریخ انتشار : 17 مهر 1390
تعداد بازدید : 4673 مرتبه
 
درياچه مصنوعي گنبدکاووس
نمایش اندازه واقعی

نخستين درياچه مصنوعي گلستان واقع در ابتداي راه ورودي به گنبد کاووس قرار داردکه به مساحت 5 هکتار وگنجايش 120 هزار متر مکعب آب در سال 84 همزمان با هفته دولت افتتاح شد. اسکلت اين درياچه بصورت بتوني بوده و با توجه به قرار گرفتن اين درياچه و جهت غالب باد به سمت شهر، اين درياچه مي‌تواند در تلطيف هوا به ويژه در منطقه جنوب شرقي شهر نقش بسزايي داشته باشد.

اين در ياچه در ابتدا در کنار پارک شادي گنبد قرار داشت و علاقه منداني که به اين مکان ميامدن در کنار آن به اين درياچه هم مي رفتن اما امروز با توجه به گذشت سال و خرابي وسايل بازي اين پارک را هم خراب کردن و زمين آنرا را به اين درياچه افزودن و الان هم اين درياچه شب هاي بسيار شلوغي رو به خود ميبيند و البته هدف عمده ي افراد در کنار تفريح ورزش کردن نيز ميباشد زيرا اين در ياچه زميني گرد دارد و مردم ميتوانند در اطراف ان و نيز با توجه به هواي خوبي که دارد به پياده روي بپردازند و لذا الان پس از گذشت چند سال اطراف اين درياچه ساخت و ساز هاي خوبي انجام شده و درحال سپري کردن پيشرفت خود ميباشد .

 
 
 
تلفن های ضروری

194
141
121
117
115
125
134
139
32628605
امداد شبکه گاز
اطلاعات راه ها
شبکه برق
خرابی تلفن
فوریتهای اورژانس
آتشنشانی
هواشناسی
اطلاعات راه آهن
اطلاعات پرواز
 

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به کانون آگهی تبلیغات اندیشه پویا می باشد. کلیه فعالیت های این وب سایت برابر قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.