بلوک ليکا، شرکت پارس بتن آويژه
نام واحد شغلی :
  
زمینه فعالیت : گروه توليدي صنعتي پارس بتن آويژه، تنها نماينده انحصاري و رسمي و توليدکننده و فروشنده بلوک سبک و پوکه صنعتي ليکا در گرگان و استان گلستان مي باشد.

بلوک هاي سبک ليکا:
بلوک هاي سبک ليکا از مهم ترين فراورده هاي ليکا در گرگان و استان گلستان و ايران است .اين بلوک ها از مخلوط سبکدانه ليکا با سيمان و آب به دست مي آيند.

بلوک سبک ليکا در گرگان ، در انواع مختلف ديوارهاي جانبي ، تيغه اي و سقفي توليد مي شوند و داراي کاربردهاي گسترده اي در انواع ديوارهاي پوشش خارجي ، جداکننده ، نما ، دوجداره ، عايق ، ضدآتش ، باربر و نيز سقف هاي سبک بتني (تيرچه و بلوک ) مي باشند.


برخي ويژگي هاي مهم بلوک سبک ليکا:
:: وزن کم
:: مقاومت حرارتي
سبکدانه ليکا با داشتن ضريب هدايت حرارتي 09/9W/mk طبق تاييديه مرکز تحقيقات راه ،ساختمان و شهرسازي جز گروه مصالح عايق حرارتي دسته بندي شده است . بتن ساخته شده با اين سبکدانه به دليل تخلخل دروني داراي مقاومت حرارتي بالايي مي باشد و با چگالي 750 تا 950 کيلوگرم بر مترمکعب داراي ضريب هدايت حرارتي 0.15 w/mk تا 0.17 مي باشد.
:: مقاومت در برابر آتش
:: ترک نخوردن و جمع شدگي کنترل شده :
قطعات بتني و بلوک هاي سيماني بر اثر جمع شدن خمير سيمان به مرور زمان دراثر تکميل فرايند هيدراسيون جمع مي شوند (shrinkage) . اين جمع شدگي اگر بيش از اندازه باشد مي تواند باعث ايجاد ترک هاي ريز در داخل بافت بتن شده و مقاومت بتن را به شدت کاهش مي دهند . جمع شدگي معمولا در بتن هايي که فاقد دانه مي باشند مانند فوم بتن و بتن هاي گازي بيشتر اتفاق مي افتد . در استاندارد ASTM حداکثر ميزان جمع شدگي 0.065 درصد طول بلوک تعيين شده است. ميزان جمع شدگي در بلوک ليکا به مراتب کمتر از ميزان مجاز بوده و مانع از ترک خوردگي و جمع شدگي در ديوار مي شود.
:: راحتي در اجرا
:: آسايش حرارتي (comfort) : عايق سازي پوسته خارجي ساختمان ها نه تنها باعث صرفه جويي در مصرف انرژي و کوچک شدن تاسيسات گرمايشي و سرمايشي مي گردد بلکه تامين کننده آسايش حرارتي ساکنين ابنيه مي باشد.
:: پايداري و مقاومت (مکانيکي)

مهاربندي ( درز قائم ملات) :
درمورد نيروهايي که به صورت نيروي عمود بر صفحه ديوار وارد مي شوند ، لاين هاي ملات باعث عدم جداشدگي و دررفتگي بلوک از ديوار مي شوند. علاوه بر آن بار تمام قطعات نما و وزن هاي الحاقي نصب شده برروي ديوار ، خميدگي ناشي از لنگرهاي پيچشي ايجاد ميکند و موجب واژگوني آن به خصوص در مواقع تغيير شکل ساختمان بر اثر زلزله مي شود. در صورتي که بلوک تنها توسط لاين ملات بالا و پايين در ديوار مهار شده باشد مقاومت کمتري در مقابل واژگوني دارد. اين در مورد بلوک هايي که داراي شکل مکعبي و گوشه هاي صاف مي باشند و بلوکهايي با اتصال سرد نر و مادينگي دارد صدق مي کند . اين بلوک ها در اثر واژگون شدن نيروهاي عمود بر صفحه ديوار به راحتي از ديوار خارج مي شوند . به همين دليل آئين نامه 2800 زلزله ايران در مورد اجراي درز قائم ملات ريزي يا هرزه ملات بين بلوک ها تاکيد نموده است.
وجود تورفتگي (مادينگي) در دو سر بلوک هاي ليکا باعث شده تا در هنگام اجرا قسمتي از ملات در حفره ايجاد شده وارد شود و بلوک ها در عمل از کنار نيز به همديگر مهار شوند.در اين حالت بلوک از چهارطرف در ديوار مهار شده و ديوار در زلزله به صورت همگن عمل مي نمايد.

مقاومت صوتي

کف سازي و شيب بندي با سبکدانه ليکا
کف سازي و شيب بندي در ساختمانها اقدامي است که به منظور ايجاد لايه اي جهت هموارسازي و تسطيح يا ايجاد اختلاف ارتفاع بين کاربرهاي مختلف ، هدايت آب هاي سطحي ، رساندن تراز سطوح مختلف به سطح پايه وتامين عايق بندي حرارتي و صوتي صورت مي پذيرد.
ليکا يا همان سبکدانه رس منبسط شده سبکدانه اي است که در يک فرايند صنعتي از نوع خاصي از رس ها به نام اليت يا مونت موريونيت در کوره دوار توليد مي گردد. در اين فرايند گل رس پس از ورود به کوره تا 1200 درجه سانتي گراد حرارت ديده و منبسط و متخلخل مي گردد. تخلخل موجود در اين سبکدانه باعث سبکي و به وجود آمدن خواص عايق حرارتي و صوتي در آن مي شود.اين سبکدانه سراميکي داراي عمر بسيار زياد بوده و به دليل شکل گيري آن در کوره در فرايند هم جوشي گرم داراي بالاترين نسبت چگالي و مقاومت فشاري است.

مشخصات سبکدانه ليکا به منظور کف سازي و شيب بندي:
- سبکي 300 کيلوگرم بر متر مکعب
- عايق حرارت ( حداکثر ضريب انتقال حرارت بسيار پايين 0.09=w/m.k )
- عايق صوت
- فسادناپذيري و عدم خورندگي PH ~ 7
- فشرده نشدن و تراکم ناپذيري در بارهاي معمول
- مقاومت در برابر آتش

کف سازي شناور
در اين روش پوکه ليکا بدون استفاده از هيچ چسباننده اي به صورت خشکه روي سطح به ارتفاع 6-8 سانتي متر ريخته مي شود و سعي مي شود تا تمامي فضاهاي خالي پر شده و لوله اي تاسيسات در اين لايه خوابانيده و محافظت شوند. سپس لايه دانه ليکا تخته کوب شده تا سطح آن صاف شود و دانه ها در هم متراکم گردند. سپس روي آن به وسيله ملات به ضخامت 3-4 سانتي متر ريخته و تسطيح مي شود. با توجه به چگالي دانه ليکا که در حدود 330 کيلوگرم است وزن يک متر مربع کف سازي به ضخامت 6-8 سانتي متر حدود 20 تا 27 کيلوگرم خواهد بود.

روش کف سبک به وسيله دوغاب ريزي:
در اين روش ابتدا پوکه به صورت خشکه ريخته شده و تسطيح اوليه صورت مي پذيرد.سپس به وسيله پمپ دوغاب ريز ، دوغاب روي تمامي سطوح ريخته شده و به وسيله شمشه تسطيح نهايي صورت مي پذيرد.در صورت وجود نبودن پمپ دوغاب مي توان از آب پاش هاي بزرگ استفاده نمود.کيفيت دوغاب بايد به گونه اي باشد که نه به دليل سفتي در روي سطح گير کرده و نه آنقدر روان باشد که همه دوغاب به لايه زيرين منتقل گردد.

روش بتن سبکدانه :
در اين روش از بتن سبکدانه که با مخلوط کردن سبکدانه ليکا ، سيمان ، ماسه و آب در ميکسر يا به صورت دستي تهيه مي شود، استفاده نمود.باتوجه به تنوع کاربري و مقاومت فشاري خواسته شده و ضخامت لايه کف سازي نوع دانه بندي تعيين شده وبا طرح اختلاط پيشنهادي شرکت ليکا سبکدانه در بتونير با سيمان و آب مخلوط مي گردد. در بعضي موارد مقدار کمي ماسه (نسبت حجمي 3 ليکا به 1 ماسه ) به منظور افزايش مقاومت فشاري اضافه مي گردد. در اين روش معمولا از دانه هاي مخلوط و درشت تر ليکا استفاده مي شود.

»»» آدرس کارخانه : جاده آق قلا - پس از قربان آباد - روبروي کارخانه آسفالت سفيدراه کيانبلوک ليکا در گرگان – بلوک ليکا در استان گلستان – فراورده هاي ليکا در گرگان - فراورده هاي ليکا در استان گلستان – پوکه صنعتي ليکا در گرگان – پوکه صنعتي ليکا در استان گلستان – بلوک سبک در گرگان – بلوک سبک در استان گلستان – فروشنده بلوک سبک در گرگان – توليدکننده بلوک سبک در گرگان – توليدکننده بلوک سبک در استان گلستان – سبکدانه ليکا در گرگان- سبکدانه ليکا در استان گلستان –
 
آقاي احمد محسني
مدیر واحد شغلی :
گرگان - بلوار ناهارخوران - مجتمع ميلاد نور - طبقه 6 - واحد 2
آدرس :
32533384 (017)
تلفن :
09111750337
تلفن همراه :
32533383 (017)
فاکس :
Ahmad_mohseni_62@yahoo.com
پست الکترونیک :
وب سایت :